Taxonomy Term Status (7.x-1.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (5 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Taxonomy term
ur: ٹیکسانمی ٹرم

en: action
ur: عمل

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Not published
ur: غیر شائع شدہ
