Testaments / Testimonials with Ratings (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: view
id: tampilan

en: Name
id: Nama

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: View
id: Lihat

en: Good
id: Baik

en: This field is required.
id: Bagian ini harus diisi.

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Other
id: Lainnya

en: Ok
id: Oke

en: About
id: Tentang

en: Notification settings
id: Pengaturan notifikasi

en: Uses
id: Penggunaan

en: The content type %name has been updated.
id: Jenis konten %name sudah di-update.

en: The content type %name has been added.
id: Jenis konten %name sudah ditambahkan.

en: Added content type %name.
id: Jenis konten %name sudah ditambahkan.

en: %type_name: Create new content
id: %type_name: Buat konten baru

en: %type_name: Edit own content
id: %type_name: Edit konten milik sendiri

en: %type_name: Edit any content
id: %type_name: Edit konten apapun

en: %type_name: Delete own content
id: %type_name: Hapus konten milik sendiri

en: %type_name: Delete any content
id: %type_name: Hapus konten apapun
