Testaments / Testimonials with Ratings (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: view
fr: voir

en: Name
fr: Nom

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: View
fr: Voir

en: Email
fr: Courriel

en: Good
fr: Bien

en: This field is required.
fr: Ce champ est requis.

en: node
fr: nœud

en: Other
fr: Autre

en: Email Body
fr: Corps du courriel

en: Email Subject
fr: Sujet du courriel

en: About
fr: À propos

en: Notification settings
fr: Paramètres de notification

en: Uses
fr: Utilisations

en: @type form
fr: formulaire @type

en: rules
fr: règles

en: The content type %name has been updated.
fr: Le type de contenu %name a été mis à jour.

en: The content type %name has been added.
fr: Le type de contenu %name a été ajouté.

en: Poor
fr: Insuffisant

en: Added content type %name.
fr: Type de contenu  %name ajouté.

en: %type_name: Create new content
fr: %type_name : Créer un nouveau contenu

en: %type_name: Edit own content
fr: %type_name : Modifier son propre contenu

en: %type_name: Edit any content
fr: %type_name : Modifier n'importe quel contenu

en: %type_name: Delete own content
fr: %type_name : Supprimer son propre contenu

en: %type_name: Delete any content
fr: %type_name : Supprimer n'importe quel contenu
