Testaments / Testimonials with Ratings (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: view
it: mostra

en: Name
it: Nome

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: View
it: Visualizza

en: Email
it: E-mail

en: Good
it: Buono

en: This field is required.
it: Questo campo è obbligatorio.

en: node
it: nodo

en: Configuration
it: Configurazione

en: Other
it: Altro

en: Rules
it: Regole

en: About
it: Informazioni

en: Notification settings
it: Impostazioni notifiche

en: Uses
it: Usa

en: rules
it: regole

en: The content type %name has been updated.
it: Il tipo di contenuto %name è stato aggiornato.

en: The content type %name has been added.
it: Il tipo di contenuto %name è stato aggiunto.

en: Poor
it: Scarso

en: Added content type %name.
it: Aggiunto tipo di contenuto %name

en: %type_name: Create new content
it: %type_name: Crea nuovo contenuto

en: %type_name: Edit own content
it: %type_name: Modifica i propri contenuti

en: %type_name: Edit any content
it: %type_name: Modifica tutti i contenuti

en: %type_name: Delete own content
it: %type_name: Elimina i propri contenuti

en: %type_name: Delete any content
it: %type_name: Elimina qualsiasi contenuto
