Testaments / Testimonials with Ratings (7.x-1.1) - en to oc translation catalogue (23 entries)

en: view
oc: veire

en: Name
oc: Nom

en: General settings
oc: Paramètres generals

en: View
oc: Veire

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Good
oc: Plan

en: This field is required.
oc: Aqueste camp es obligatòri.

en: node
oc: nosèl

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Other
oc: Autre

en: Rules
oc: Règlas

en: Ok
oc: D'acòrdi

en: About
oc: A prepaus

en: Uses
oc: Usatges

en: rules
oc: règlas

en: The content type %name has been updated.
oc: Lo tipe de contengut « %name » es estat mes a jorn.

en: The content type %name has been added.
oc: Lo tipe de contengut « %name » es estat apondut.

en: Added content type %name.
oc: Lo tipe de contengut « %name » es estat apondut.

en: %type_name: Create new content
oc: %type_name : Crear un contengut novèl

en: %type_name: Edit own content
oc: %type_name : Editar lo contengut pròpi

en: %type_name: Edit any content
oc: %type_name : Editar qualsevol contengut

en: %type_name: Delete own content
oc: %type_name : Suprimís lo contengut pròpi

en: %type_name: Delete any content
oc: %type_name : Suprimís qualsevol contengut
