Testaments / Testimonials with Ratings (7.x-1.2) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: view
de: Ansicht

en: General settings
de: Allgemeine Einstellungen

en: View
de: Ansicht

en: Email
de: E-Mail

en: Good
de: Gut

en: This field is required.
de: Diese Feld ist erforderlich.

en: node
de: Beitrag

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Other
de: Weitere

en: Email Body
de: E-Mail-Nachrichtentext

en: Email Subject
de: Betreff der E-Mail

en: About
de: Über

en: Notification settings
de: Benachrichtigungseinstellungen

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: rules
de: Regeln

en: The content type %name has been updated.
de: Der Inhaltstyp %name wurde aktualisiert.

en: The content type %name has been added.
de: Der Inhaltstyp %name wurde hinzugefügt.

en: Poor
de: Mangelhaft

en: Added content type %name.
de: Inhaltstyp %name erstellt.

en: %type_name: Create new content
de: %type_name: Neue Inhalte erstellen

en: %type_name: Edit own content
de: %type_name: Eigene Inhalte bearbeiten

en: %type_name: Edit any content
de: %type_name: Beliebigen Inhalt bearbeiten

en: %type_name: Delete own content
de: %type_name: Eigene Inhalte löschen

en: %type_name: Delete any content
de: %type_name: Beliebigen Inhalt löschen

en: Testimonial
de: Empfehlung
