Testaments / Testimonials with Ratings (7.x-1.2) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: view
hi: देखें

en: Name
hi: नाम

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: View
hi: देखें

en: Email
hi: ईमेल

en: Good
hi: उत्तम

en: This field is required.
hi: यह फील्ड जरूरी है

en: node
hi: नोड

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Other
hi: अन्य

en: Rules
hi: नियम

en: Ok
hi: ठीक

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग

en: Added content type %name.
hi: कंटेंट प्रकार %name को जोड़ दिया गया है |

en: %type_name: Create new content
hi: %type_name: नई सामग्री बनाएँ

en: %type_name: Edit own content
hi: %type_name: अपनी सामग्री को संपादित करें

en: %type_name: Edit any content
hi: %type_name: किसी भी सामग्री को संपादित करें

en: %type_name: Delete own content
hi: %type_name: स्वयं की सामग्री हटाये

en: %type_name: Delete any content
hi: %type_name: किसी भी सामग्री को हटा दें
