Hierarchical Text (7.x-1.0) - en to el translation catalogue (24 entries)

en: Parent
el: Γονέας

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Summary
el: Περίληψη

en: Fields
el: Πεδία

en: Items
el: Αντικείμενα

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Text processing
el: Επεξεργασία κειμένου

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Rows
el: Γραμμές

en: Order
el: Σειρά

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Text field
el: Πεδίο κειμένου

en: Trimmed
el: Περικομμένο

en: Text area (multiple rows)
el: Πλαίσιο κειμένου (πολλές γραμμές)

en: The maximum length of the field in characters.
el: Το μέγιστο μήκος του πεδίου σε χαρακτήρες.

en: This field stores varchar text in the database.
el: Αυτό το πεδίο αποθηκεύει στη βάση δεδομένων κείμενο σε μορφή μεταβλητού μήκους χαρακτήρων.

en: This field stores long text in the database.
el: Αυτό το πεδίο αποθηκεύει στη βάση δεδομένων μακρύ κείμενο.

en: This field stores long text in the database along with optional summary text.
el: Αυτό το πεδίο αποθηκεύει στη βάση δεδομένων μακρύ κείμενο και μαζί, προαιρετικά, κείμενο περίληψης.

en: Filtered text (user selects text format)
el: Φιλτραρισμένο κείμενο (ο χρήστης επιλέγει μορφότυπο κειμένου)

en: Summary input
el: Εισαγωγή περίληψης

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
el: Αυτό επιτρέπει στους συντάκτες να εισάγουν μια σαφή περίληψη, που θα εμφανίζεται αντί της αυτόματα περικομμένης μορφής του κειμένου όταν χρησιμοποιείται ο τύπος εμφάνισης "Περίληψη ή περικομμένη"

en: Summary or trimmed
el: Περίληψη ή περικομμένο

en: Text area with a summary
el: Πλαίσιο κειμένου με μία περίληψη

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
el: Αφήστε το κενό για να χρησιμοποιηθεί η περικομμένη μορφή του πλήρους κειμένου ως περίληψη.
