Hierarchical Text (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Summary
hi: सारांश

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Plain text
hi: सादा टेक्स्ट

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Rows
hi: पंक्तियाँ

en: Order
hi: क्रम

en: Size of textfield
hi: पाठ फ़ील्ड का आकार

en: The maximum length of the field in characters.
hi: अक्षरों में क्षेत्र की अधिकतम लंबाई
