Hierarchical Text (7.x-1.1) - en to is translation catalogue (10 entries)

en: Parent
is: Foreldri

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Summary
is: Samantekt

en: Fields
is: Svæði

en: Items
is: Hlutir

en: Maximum length
is: Hámarkslengd

en: Rows
is: Raðir

en: Order
is: Pöntun

en: Text field
is: Textareitur

en: This field stores varchar text in the database.
is: Þessi reitur geymir varchar texta í gagnagrunni.
