Hierarchical Text (7.x-1.1) - en to km translation catalogue (23 entries)

en: Parent
km: មេ

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Summary
km: សេចក្ដី​សង្ខេប

en: Items
km: ធាតុ

en: Plain text
km: អត្ថបទ​ធម្មតា

en: Text processing
km: ដំណើរ​ការ​អត្ថបទ

en: Maximum length
km: ប្រវែង​អតិបរមា

en: Rows
km: ជួរ​ដេក

en: Order
km: លំដាប់

en: Size of textfield
km: ទំហំ​វាល​អត្ថបទ

en: Text field
km: វាល​អត្ថបទ

en: Trimmed
km: បាន​តម្រឹម

en: Text area (multiple rows)
km: ផ្ទៃ​អត្ថបទ​ (ជួរ​ដេក​ច្រើន​)

en: The maximum length of the field in characters.
km: ប្រវែង​អតិបរមា​របស់​វាល​គិត​ជា​តួអក្សរ ។

en: This field stores varchar text in the database.
km: វាល​នេះ​រក្សា​ទុក​អត្ថបទ​តួអក្សរ​អថេរ​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។

en: This field stores long text in the database.
km: វាល​នេះ​រក្សា​ទុក​អត្ថបទ​វែង​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។

en: This field stores long text in the database along with optional summary text.
km: វាល​នេះ​រក្សា​ទុក​អត្ថបទ​វែង​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ព្រម​គ្នា​ជា​មួយ​អត្ថបទ​សង្ខេប​ស្រេច​ចិត្ត ។

en: Filtered text (user selects text format)
km: បាន​ត្រង​អត្ថបទ​ (អ្នក​ប្រើ​ជ្រើស​ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ)

en: Summary input
km: ការ​បញ្ចូល​សង្ខេប

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​និពន្ធ​បញ្ចូល​សង្ខេបជាក់​ស្តែង ដែល​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញជំនួស​អត្ថបទ​ដែល​បាន​តម្រឹម​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ពេល​ដែល​ប្រើ​ប្រភេទ​បង្ហាញ​ "សង្ខេប ឬ​តម្រឹម" ​។

en: Summary or trimmed
km: សង្ខេប ឬ​តម្រឹម​

en: Text area with a summary
km: ផ្ទៃ​អត្ថបទ​ដែល​មាន​សង្ខេប

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
km: ទុក​ចន្លោះ​ ដើម្បី​ប្រើ​តម្លៃ​តម្រឹម​នៃ​អត្ថបទ​ពេញ​លេញ​ជា​សង្ខេប ។
