Hierarchical Text (7.x-1.1) - en to oc translation catalogue (24 entries)

en: Default
oc: Per defaut

en: Summary
oc: Resumit

en: Delta
oc: Dèlta

en: Fields
oc: Camps

en: Items
oc: Elements

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: Text processing
oc: Tractament de tèxte

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Rows
oc: Rengadas

en: Order
oc: Òrdre

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Text field
oc: Camp tèxte

en: Trimmed
oc: Copat

en: Text area (multiple rows)
oc: Zòna de tèxte (mantuna linha)

en: The maximum length of the field in characters.
oc: La longor maximala del camp en nombre de caractèrs.

en: This field stores varchar text in the database.
oc: Aqueste camp emmagazina un varchar dins la banca de donadas.

en: This field stores long text in the database.
oc: Aqueste camp emmagazina un tèxte larg a la banca de donadas.

en: This field stores long text in the database along with optional summary text.
oc: Aqueste camp emmagazina un tèxte larg a la banca de donadas juntament amb lo tèxte de resum opcional.

en: Filtered text (user selects text format)
oc: Tèxte filtrat (l'utilizaire selecciona format tèxte)

en: Summary input
oc: Introduccion del resum

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
oc: Aquò permet a l'autor introduir un resum explícit, per ésser afichat en comptes del tèxte redecopatge automaticament al utilizar lo mòde de visualizacion de "Resum o retalhat".

en: Summary or trimmed
oc: Resumit o copat

en: Text area with a summary
oc: Zòna de tèxte amb un resumit

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
oc: Daissatz-lo en blanc per utilizar la valor redecopatge del tèxte coma resum.
