Hierarchical Text (7.x-1.3) - en to be translation catalogue (24 entries)

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: Default
be: Прадвызначана

en: Summary
be: Падсумаванне

en: Fields
be: Палі

en: Items
be: Элементы

en: Plain text
be: Просты тэкст

en: Text processing
be: Апрацоўка тэксту

en: Maximum length
be: Максімальная даўжыня

en: Rows
be: Радкі

en: Order
be: Парадак

en: Size of textfield
be: Памер тэкставага поля

en: Text field
be: Текставае поле

en: Trimmed
be: Абрэзаны тэкст

en: Text area (multiple rows)
be: Тэкставая вобласць (некалькі радкоў)

en: The maximum length of the field in characters.
be: Максімальная даўжыня поля ў сімвалах.

en: This field stores varchar text in the database.
be: Гэта поле захоўвае тэкст varchar у базе дадзеных.

en: This field stores long text in the database.
be: Гэта поле захоўвае доўгі тэкст у базе дадзеных.

en: This field stores long text in the database along with optional summary text.
be: Гэта поле захоўвае доўгі тэкст у базе дадзеных разам з неабавязковым тэкстам падсумавання.

en: Filtered text (user selects text format)
be: Адфільтраваны тэкст (карыстальнік выбірае фармат тэксту)

en: Summary input
be: Увод падсумавання

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
be: Гэта дазваляе аўтарам уводзіць пашыранае падсумаванне, якое будзе паказвацца замест аўтаматычна абрэзанага тэксту, калі выкарыстоўваецца рэжым паказу "Падсумаванне або абрэзаны тэкст".

en: Summary or trimmed
be: Падсумаванне або скарочаны тэкст

en: Text area with a summary
be: Тэкставая вобласць з падсумаваньнем

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
be: Пакіньце пустым, каб выкарыстоўвалася абрэзанае значэнне поўнага тэксту ў якасці рэзюмэ.
