Hierarchical Text (7.x-1.3) - en to bo translation catalogue (24 entries)

en: Parent
bo: རིམ་པ་གོང་མ

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Summary
bo: མདོར་བསྡུས

en: Fields
bo: གནས་ཁོངས།

en: Items
bo: དོན་ཚན

en: Plain text
bo: ཡིག་རྐྱང

en: Text processing
bo: ཡིག་གེ་སྒྲིག་བཟོ

en: Maximum length
bo: ཆེས་རིང་བའི་ཚད

en: Rows
bo: ཕྲེང

en: Order
bo: གོ་རིམ

en: Size of textfield
bo: ཡི་གེ་གནས་ཁོངས་ཀྱི་ཞེང་ཚད

en: Text field
bo: ཡི་གེའི་གནས་ཁོངས

en: Trimmed
bo: བཅད་བཟོ་བྱས་པ

en: Text area (multiple rows)
bo: ཡི་གེའི་ཁུལ༼ཕྲེང་མང་པོ་ཅན༽

en: The maximum length of the field in characters.
bo: གནས་ཁོངས་འདིའི་ཆེས་རིང་བའི་ཡིག་འབྲུའི་ཚད།

en: This field stores varchar text in the database.
bo: གནས་ཁོངས་འདིས་གྲངས་མཛོད་དུ་ཡི་གེ་གསོག་འཇོག་བྱེད་པ།

en: This field stores long text in the database.
bo: གནས་ཁོངས་འདིས་གྲངས་མཛོད་དུ་ཡི་གེ་རིང་བ་གསོག་འཇོག་བྱེད་པ།

en: This field stores long text in the database along with optional summary text.
bo: གནས་ཁོངས་འདིས་གྲངས་མཛོད་དུ་ཡི་གེ་རིང་བ་དང་གནད་བསྡུས༼རང་འདོད་ཡིན་པ༽་གསོག་འཇོག་བྱེད་པ།

en: Filtered text (user selects text format)
bo: འཚག་བརྒྱབ་པའི་ཡི་གེ༼སྤྱོད་མཁན་གྱིས་བདམས་པའི་ཡི་གེའི་རྣམ་གཞག༽

en: Summary input
bo: གནད་བསྡུས་ནང་འཇུག

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
bo: འདིས་རྩོམ་སྒྲིག་པར་གནད་བསྡུས་ཞིག་ཆེད་དུ་ནང་འཇུག་བྱེད་དུ་བཅུག་ལ། འངོན་སྟངས་ཀྱི་རྣམ་པར་༼གནད་བསྡུས་དང་འགོ་བརྗོད༽སྤྱོད་སྐབས་སུ་གནད་བསྡུས་འདི་སྤྱོད་རྒྱུ་ཡིན།

en: Summary or trimmed
bo: གནད་བསྡུས་སམ་བཅད་བཟོ་བྱས་པ

en: Text area with a summary
bo: ཡི་གེའི་ཁུལ་དང་གནད་བསྡུས

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
bo: སྟོང་བར་བཞག་ནས་གནད་བསྡུས་ཀྱི་ཚབ་ཏུ་རྩོམ་ཡིག་ཧྲིལ་བོ་བཞག་པ།
