Hierarchical Text (7.x-1.3) - en to ca translation catalogue (24 entries)

en: Parent
ca: Pare

en: Default
ca: Per defecte

en: Summary
ca: Resum

en: Fields
ca: Camps

en: Items
ca: Elements

en: Plain text
ca: Text pla

en: Text processing
ca: Processament de textos

en: Maximum length
ca: Longitud màxima

en: Rows
ca: Files

en: Order
ca: Ordre

en: Size of textfield
ca: Mida del camp de text

en: Text field
ca: Camp de text

en: Trimmed
ca: Retallat

en: Text area (multiple rows)
ca: Àrea de text (múltiples files)

en: The maximum length of the field in characters.
ca: La llargada màxima del camp en caràcters.

en: This field stores varchar text in the database.
ca: Aquest camp emmagatzema un text de mida variable a la base de dades.

en: This field stores long text in the database.
ca: Aquest camp emmagatzema un text llarg a la base de dades.

en: This field stores long text in the database along with optional summary text.
ca: Aquest camp emmagatzema un text llarg a la base de dades juntament amb el text de resum opcional.

en: Filtered text (user selects text format)
ca: Text filtrat (l'usuari selecciona el format de text)

en: Summary input
ca: Introducció del resum

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
ca: Això permet a l'autor introduir un resum explícit, per a ésser mostrat en comptes del text retallat automàticament a l'utilitzar el mode de visualització de "Resum o retallat".

en: Summary or trimmed
ca: Resum o retallat

en: Text area with a summary
ca: Àrea de text amb un resum

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
ca: Deixeu-ho en blanc per a utilitzar el valor retallat del text com a resum.
