Hierarchical Text (7.x-1.3) - en to fi translation catalogue (24 entries)

en: Parent
fi: Isäntä

en: Default
fi: Oletus

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Fields
fi: Kentät

en: Items
fi: Aiheet

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Text processing
fi: Tekstin prosessointi

en: Maximum length
fi: Suurin pituus

en: Rows
fi: Rivejä

en: Order
fi: Järjestys

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Text field
fi: Tekstikenttä

en: Trimmed
fi: Trimmattu

en: Text area (multiple rows)
fi: Tekstialue (useita rivejä)

en: The maximum length of the field in characters.
fi: Kentän maksimipituus merkkeinä.

en: This field stores varchar text in the database.
fi: Kenttä tallentaa alphanumeerista tietoa tietokantaan.

en: This field stores long text in the database.
fi: Kenttä tallentaa tietokantaan "long text" muodossa

en: This field stores long text in the database along with optional summary text.
fi: Kenttä tallentaa tietoa tietokantaan "long text" muodossa sekä vaihtoehtoisen yhteenveto-tekstin.

en: Filtered text (user selects text format)
fi: Suodatettu teksti (käyttäjä valitsee tekstin muodon)

en: Summary input
fi: Yhteenveto

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
fi: Tämä sallii kirjoittajien syöttää yhteenveto joka näytetään trimmatun tekstin sijaan käytettäessä "Yhteenveto tai trimmattu" esitystapaa.

en: Summary or trimmed
fi: Yhteenveto tai trimmattu

en: Text area with a summary
fi: Tekstialue yhteenvedolla

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
fi: Jätä tyhjäksi käyttääksesi kokonaistekstin trimmattua arvoa yhteenvetona.
