Hierarchical Text (7.x-1.3) - en to he translation catalogue (19 entries)

en: Parent
he: אב

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Summary
he: תקציר

en: Delta
he: דלתא

en: Fields
he: שדות

en: Items
he: פריטים

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Text processing
he: עיבוד טקסט

en: Maximum length
he: אורך מרבי

en: Rows
he: שורות

en: Order
he: סידור

en: Size of textfield
he: גודל שדה הטקסט

en: Text field
he: שדה טקסט

en: Trimmed
he: מקוצר

en: Text area (multiple rows)
he: אזור טקסט (שורות מרובות)

en: The maximum length of the field in characters.
he: מספר התווים המירבי בשדה.

en: Filtered text (user selects text format)
he: טקסט מסונן (המשתמש יכול לבחור את מבנה הטקסט)

en: Summary or trimmed
he: מסוכם או קצוץ

en: Text area with a summary
he: איזור טקסט עם תקציר
