Hierarchical Text (7.x-1.3) - en to ku translation catalogue (11 entries)

en: Parent
ku: باوان

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Summary
ku: کورتە

en: Items
ku: بڕگەکان

en: Maximum length
ku: گەورەترین درێژی

en: Order
ku: ڕیز

en: Size of textfield
ku: قەبارەی خانەی دەق

en: Text field
ku: خانەی دەق

en: Trimmed
ku: داتاشراو

en: Summary input
ku: خانەی کورتە

en: Summary or trimmed
ku: کورتە یان داتاشراو
