Hierarchical Text (7.x-1.4) - en to gu translation catalogue (7 entries)

en: Parent
gu: પિતૃ

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Plain text
gu: સાદું લખાણ

en: Maximum length
gu: મહત્તમ લંબાઈ

en: Rows
gu: હરોળો

en: Text field
gu: લખાણ ક્ષેત્ર
