Hierarchical Text (7.x-1.4) - en to nn translation catalogue (11 entries)

en: Parent
nn: Opp eit nivå

en: Default
nn: Standard

en: Summary
nn: Samandrag

en: Fields
nn: Felt

en: Items
nn: Element

en: Plain text
nn: Rein tekst

en: Maximum length
nn: Maks lengde

en: Rows
nn: Rader

en: Order
nn: Sorteringsval

en: Text field
nn: Tekstfelt

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
nn: La feltet stå tomt for å bruke ein nedkorta versjon av heile teksta som samandrag.
