Text or Nodereference (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Fields
uk: Поля

en: Contains
uk: Містить

en: Case sensitive
uk: Чутливе до регістру

en: Autocomplete matching
uk: Збіг автодоповнення

en: Starts with
uk: Починається з

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of records.
uk: Оберіть спосіб підбору підказок автодоповнення. Зверніть увагу, що спосіб <em>Містить</em> може призвести до проблем зі швидкодією на сайтах з тисячами записів.
