Textimage (7.x-2.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Size
ja: サイズ

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Center
ja: 中央

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Outline
ja: アウトライン

en: Preview
ja: プレビュー

en: Default:
ja: デフォルト:

en: Preset Name
ja: プリセット名

en: Font
ja: フォント

en: Default
ja: デフォルト

en: Summary
ja: 概要

en: Top
ja: トップ

en: Path
ja: パス

en: Bottom
ja: ボトム

en: Width
ja: 幅

en: Color
ja: 色

en: Not installed
ja: 未インストール

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: New
ja: 新

en: Font settings
ja: フォントの設定

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
ja: PHPのGDライブラリーが見つからないか、または旧式です。 これを修正する方法についての情報は、<a href="@url">PHPのイメージ関数リファレンス</a>を参照してください。

en: GD library
ja: GDライブラリー

en: Presets
ja: プリセット

en: Maximum width
ja: 最大幅

en: Text settings
ja: テキストの設定

en: Preview settings
ja: プレビューの設定

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without FreeType support. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
ja: PHPのGDライブラリーは使用可能ですが、FreeTypeのサポートなしでコンパイルされました。 これを修正する方法についての情報は、<a href="@url">PHPのイメージ関数リファレンス</a>を参照してください。
