Textimage (7.x-2.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (30 entries)

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: List
oc: Listar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Size
oc: Talha

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Center
oc: Centre

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Outline
oc: Estructura

en: Preview
oc: Apercebut

en: Font
oc: Poliça

en: Default
oc: Per defaut

en: Summary
oc: Resumit

en: Top
oc: Naut

en: Path
oc: Camin

en: Bottom
oc: Bas

en: Width
oc: Largor

en: Not installed
oc: Pas installat

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: New
oc: Novèl

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
oc: La bibliotèca GD per PHP es absenta o es pas pus a jorn. Consultatz la <a href="@url">documentacion de PHP</a> per corregir aquel problèma.

en: GD library
oc: Bibliotèca GD

en: Fonts
oc: Poliças

en: Maximum width
oc: Largor maximala
