Textimage (7.x-2.0-alpha2) - en to bs translation catalogue (19 entries)

en: delete
bs: obriši

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: List
bs: Izlistaj

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Description
bs: Opis

en: Size
bs: Veličina

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Outline
bs: Bilješke

en: Preview
bs: Pregled

en: Path
bs: Putanja

en: Width
bs: Širina

en: Color
bs: Boja

en: Not installed
bs: Nije instalirano

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
bs: GD biblioteka za PHP nedostaje ili je zastarjela. Molimo provjerite <a href="@url">PHP dokumentaciju za slike</a> oko informacije kako da ovo popravite.

en: GD library
bs: GD biblioteka
