Textimage (7.x-2.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: List
nl: Lijst

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Size
nl: Grootte

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Outline
nl: Structuur

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Preset Name
nl: Instellingsnaam

en: Font
nl: Lettertype

en: Default
nl: Standaard

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Flush Cache
nl: Cache legen

en: Top
nl: Bovenaan

en: Path
nl: Pad

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Width
nl: Breedte

en: Color
nl: Kleur

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: New
nl: Nieuwe

en: Font settings
nl: Lettertype instellingen

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
nl: De PHP GD-bibliotheek ontbreekt of is verouderd. Lees de <a href="@url">PHP beeldverwerkingsdocumentatie</a> voor informatie om dit op te lossen.

en: GD library
nl: GD-bibliotheek

en: Margin
nl: Marge

en: Opacity
nl: Ondoorzichtigheid

en: Fonts
nl: Lettertypen

en: Presets
nl: Instellingen

en: Maximum width
nl: Maximumbreedte

en: Text settings
nl: Tekstinstellingen

en: Preview settings
nl: Voorbeeldweergave-instellingen

en: Background images
nl: Achtergrondafbeeldingen
