Textimage (7.x-2.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (40 entries)

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: List
pl: Lista

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Size
pl: Rozmiar

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Center
pl: Środek

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Outline
pl: Książka

en: Preview
pl: Podgląd

en: Default:
pl: Domyślne:

en: Preset Name
pl: Nazwa zestawu

en: Font
pl: Czcionka

en: Default
pl: Domyślny

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: px
pl: pikseli

en: Flush Cache
pl: Wyczyść cache

en: Top
pl: Góra strony

en: Path
pl: Ścieżka

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Width
pl: Szerokość

en: Color
pl: Kolor

en: Not installed
pl: Niezainstalowany

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: New
pl: Nowy

en: Font settings
pl: Ustawienia czcionki

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
pl: Biblioteka GD dla PHP nie jest zainstalowana lub jest przestarzała. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji PHP</a>.

en: GD library
pl: Biblioteka GD

en: Margin
pl: Margines

en: Opacity
pl: Przeźroczystość

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Presets
pl: Zestawy

en: Maximum width
pl: Maksymalna szerokość

en: Text settings
pl: Ustawienia tekstu
