Textimage (7.x-2.0-beta1) - en to hr translation catalogue (27 entries)

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: List
hr: Popis

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Size
hr: Veličina

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Center
hr: Centar

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Outline
hr: Korice

en: Preview
hr: Pregled

en: Preset Name
hr: Ime Predpostava

en: Default
hr: Zadano

en: Summary
hr: Sažetak

en: Path
hr: Putanja

en: Bottom
hr: Dno

en: Width
hr: Širina

en: Color
hr: Boja

en: Not installed
hr: Nije instalirano

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
hr: GD biblioteka za PHP nedostaje ili je zastarjela. Za više informacija provjerite <a href="@url">PHP dokumentaciju za slike</a>.

en: GD library
hr: GD biblioteka

en: Maximum width
hr: Maksimalna širina
