Textimage (7.x-2.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Size
hi: आकार

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Center
hi: मध्य

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Outline
hi: रूपरेखा

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Preset Name
hi: पूर्व निर्धारित नाम

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Summary
hi: सारांश

en: px
hi: पिक्सेल

en: Top
hi: ऊपर

en: Path
hi: मार्ग

en: Bottom
hi: तल

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Color
hi: रंग

en: Not installed
hi: स्थापित नहीं

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: New
hi: नया

en: GD library
hi: जीडी लाइब्रेरी

en: Maximum width
hi: अधिकतम चौड़ाई
