Textimage (7.x-2.0-beta1) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Size
id: Ukuran

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Center
id: Tengah

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Outline
id: Kerangka

en: Preview
id: Pratinjau

en: Flush Preset Cache
id: Siram Setelan Cache

en: Preset Name
id: Nama Preset

en: Font
id: fonta

en: Default
id: Bawaan

en: Summary
id: Ringkasan

en: flush cache
id: siram cache

en: Flush Cache
id: Siram Cache

en: Top
id: Atas

en: Path
id: Jalur

en: Bottom
id: Dasar

en: Width
id: Lebar

en: Color
id: Warna

en: Not installed
id: Tidak terpasang

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: New
id: Baru

en: Font settings
id: Pengaturan Font

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
id: Pustaka GD pada PHP tidak ada atau sudah ketinggalan. Silakan baca <a href="@url">dokumentasi PHP</a> untuk informasi lebih lanjut untuk memperbaiki masalah ini.

en: GD library
id: Pustaka GD

en: Maximum width
id: Lebar maksimum

en: Text settings
id: Pengaturan teks
