Text Size (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Administer
fa: مدیریت

en: Block title
fa: عنوان بلوک

en: Variable
fa: متغیر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Import
fa: ورود

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: days
fa: روزها

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: Normal
fa: عادی

en: Warning
fa: اخطار

en: Maximum
fa: حداکثر

en: Link text
fa: متن پیوند

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Fixed
fa: ثابت

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Theme settings
fa: تنظیمات پوسته

en: Site configuration
fa: پیکربندی سایت

en: Site building
fa: ساختار سایت

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Minimum
fa: حداقل

en: Allowed values
fa: مقادیر مجاز

en: Subtitle
fa: زیر عنوان

en: Toggle display
fa: تغییر وضعیت نمایش

en: Block type
fa: نوع بلاک

en: Footnote
fa: پاورقی

en: Example:
fa: مثال:

en: Text Size
fa: اندازه متن

en: Identification
fa: شناسایی

en: Translate interface
fa: ترجمه محیط کاربری

en: Structure
fa: ساختار

en: Content authoring
fa: ایجاد محتوا

en: People and permissions
fa: مردم و مجوزها
