Text Size (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Administer
id: Kelola

en: Block title
id: Judul blok

en: Variable
id: Variabel

en: Settings
id: Pengaturan

en: Import
id: Impor

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: days
id: hari

en: Global settings
id: Pengaturan global

en: Warning
id: Peringatan

en: Maximum
id: Maksimum

en: Link text
id: Teks tautan

en: Features
id: Fitur

en: Fixed
id: Tetap

en: Permissions
id: Izin

en: Theme settings
id: Pengaturan tema

en: Site configuration
id: Konfigurasi situs

en: Site building
id: Pembangunan situs

en: Blocks
id: Blok

en: Allowed values
id: Nilai diizikan

en: Subtitle
id: Subjudul

en: Toggle display
id: Ganti tampilan

en: Block type
id: Tipe Block

en: Example:
id: Contoh:

en: Text Size
id: Ukuran teks

en: Increase
id: Perbesar

en: Decrease
id: Perkecil

en: Current Size
id: Ukuran sekarang

en: Identification
id: Identifikasi

en: Translate interface
id: Terjemahkan antarmuka

en: Structure
id: Struktur

en: Current Zoom
id: Zoom yang digunakan

en: Download Themes
id: Unduh Tema

en: Equal measurement
id: Ukuran yang sama

en: Content authoring
id: Penulisan konten
