Text Size (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: Administer
pt: Administrar

en: Block title
pt: Título do bloco

en: Screenshots
pt: Capturas de Tela

en: Variable
pt: Variável

en: Settings
pt: Configurações

en: Import
pt: Importar

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Advanced settings
pt: Configurações avançadas

en: days
pt: dias

en: Global settings
pt: Configurações globais

en: Warning
pt: Aviso

en: Maximum
pt: Máximo

en: Link text
pt: Texto do link

en: to
pt: para

en: Text links
pt: Links em texto

en: Image links
pt: Links em imagem

en: Fixed
pt: Fixo

en: Requirements
pt: Requisitos

en: Permissions
pt: Permissões

en: Theme settings
pt: Configurações de tema

en: Site configuration
pt: Configuração do site

en: Site building
pt: Construção do site

en: Blocks
pt: Blocos

en: Minimum
pt: Mínimo

en: Allowed values
pt: Valores permitidos

en: Subtitle
pt: Subtítulo

en: For example
pt: Por exemplo

en: Toggle display
pt: Itens a exibir

en: Block type
pt: Tipo de bloco

en: Example:
pt: Exemplo:

en: Identification
pt: Identificação

en: Translate interface
pt: Traduzir interface

en: Structure
pt: Estrutura

en: Content authoring
pt: Criação de conteúdo

en: People and permissions
pt: Pessoas e permissões
