Text Size (7.x-1.1-rc1) - en to fr translation catalogue (61 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Administer
fr: Administrer

en: Block title
fr: Titre du bloc

en: Screenshots
fr: Captures d'écran

en: Settings
fr: Paramètres

en: Import
fr: Importer

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Advanced settings
fr: Paramètres avancés

en: days
fr: jours

en: Global settings
fr: Paramètres globaux

en: Warning
fr: Avertissement

en: Link text
fr: Texte du lien

en: second
fr: seconde

en: seconds
fr: secondes

en: to
fr: à

en: Text links
fr: Les liens de texte

en: Image links
fr: Les liens images

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Fixed
fr: Fixe

en: Slow
fr: Lent

en: Fast
fr: Rapide

en: People
fr: Personnes

en: Requirements
fr: Exigences

en: Permissions
fr: Droits

en: Theme settings
fr: Paramètres du thème

en: Theming
fr: Thème

en: Blocks
fr: Blocs

en: Allowed values
fr: Valeurs autorisées

en: Subtitle
fr: Sous-titre

en: Clean URLs
fr: URL simplifiées

en: For example
fr: Par exemple

en: Toggle display
fr: Activer/désactiver l'affichage

en: Block type
fr: Type de bloc

en: Example:
fr: Exemple :

en: Text Size
fr: Taille du texte

en: Screenshot of block:
fr: Capture d'écran du bloc :

en: Select menu
fr: Liste de sélection

en: Text Size Normal
fr: Taille de texte Normale

en: Settings for the display and values.
fr: Paramètres pour l'affichage et les valeurs.

en: Select the type of block.
fr: Sélectionnez le type de bloc.

en: Select the type of links.
fr: Sélectionnez le type de liens.

en: Increase
fr: Augmenter

en: Decrease
fr: Diminuer

en: Current Size
fr: Taille courante

en: Translate interface
fr: Traduire l'interface

en: Text Size Increase
fr: Augmenter la taille du texte

en: Decrease text size.
fr: Diminuer la taille du texte.

en: Text Size Decrease
fr: Diminuer la Taille du Texte

en: Increase text size.
fr: Augmenter la taille du texte.

en: Set the text size to normal.
fr: Définir la taille du texte sur normale.

en: Set the text size.
fr: Définir la taille du texte.

en: Select the block title.
fr: Sélectionnez le titre du bloc.

en: Maximum Text Size
fr: Taille maximum du texte

en: Adjustable.
fr: Réglable.

en: PHP: Hypertext Preprocessor
fr: PHP : Hypertext Preprocessor

en: Type of links
fr: Type de liens

en: Cookie Domain
fr: Domaine du cookie

en: Regional and language
fr: Régionalisation et langue

en: Administer Text Size
fr: Administrer Text Size

en: Access Text Size content
fr: Accéder au contenu de Text Size
