Text Size (7.x-1.1-rc1) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: User interface
hi: उपयोगकर्ता इंटरफ़ेस

en: Administer
hi: प्रशासन

en: Block title
hi: ब्लॉक का शीर्षक

en: Screenshots
hi: स्क्रीनशॉट

en: Variable
hi: परिवर्ती

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Import
hi: आयात करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: days
hi: दिन

en: Global settings
hi: वैश्विक सेटिंग्स

en: Normal
hi: सामान्य

en: Warning
hi: चेतावनी

en: Maximum
hi: ज्यादा से ज्यादा

en: Configuration
hi: विन्यास

en: second
hi: सेकंड

en: seconds
hi: क्षण

en: Fixed
hi: निर्धारित

en: People
hi: कर्मचारी

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Minimum
hi: न्यूनतम

en: Subtitle
hi: उपशीर्षक

en: Clean URLs
hi: सरल यूरएल

en: Block type
hi: ब्लॉक प्रकार

en: Identification
hi: पहचान

en: Translate interface
hi: अनुवाद इंटरफ़ेस

en: Structure
hi: ढांचा
