Text Size (7.x-1.1-rc1) - en to ku translation catalogue (23 entries)

en: User interface
ku: ڕووکاری بەکارهێنەر

en: Administer
ku: بەڕێوەبردن

en: Block title
ku: ناونیشانی بلۆک

en: Variable
ku: گۆڕاو

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Import
ku: هاوردن

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Advanced settings
ku: ڕێکخستنە پێشکەوتووەکان

en: Global settings
ku: سازکارییە گشتییەکان

en: Warning
ku: ئاگاداری

en: Maximum
ku: گەورەترین

en: Configuration
ku: شێوەپێدان

en: People
ku: خەڵک

en: Permissions
ku: مۆڵەتپیدانەکان

en: Blocks
ku: بلۆکەکان

en: Minimum
ku: کەمترین

en: Subtitle
ku: ژێرنیشان

en: Clean URLs
ku: به‌سته‌ره‌کان پاکەکان‌

en: Toggle display
ku: زامن پیشان بدە

en: Translate interface
ku: وەرگێڕانی ڕوو

en: Structure
ku: پێکهاتە

en: Regional and language
ku: ناوچە و زمان
