Text Size (7.x-1.1-rc1) - en to pt translation catalogue (42 entries)

en: User interface
pt: Interface do utilizador

en: Administer
pt: Administrar

en: Block title
pt: Título do bloco

en: Screenshots
pt: Capturas de ecrã

en: Variable
pt: Variável

en: Settings
pt: Definições

en: Import
pt: Importar

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Por defeito

en: Advanced settings
pt: Definições avançadas

en: days
pt: dias

en: Global settings
pt: Definições globais

en: Warning
pt: Aviso

en: Maximum
pt: Máximo

en: Configuration
pt: Configuração

en: Link text
pt: Texto da ligação

en: second
pt: segundo

en: seconds
pt: segundos

en: to
pt: a

en: Features
pt: Funcionalidades

en: Fixed
pt: Fixo

en: Slow
pt: Lento

en: Fast
pt: Rápido

en: People
pt: Pessoas

en: Requirements
pt: Requisitos

en: Permissions
pt: Permissões

en: Theme settings
pt: Configurações de tema

en: Theming
pt: Temas

en: Blocks
pt: Blocos

en: Minimum
pt: Mínimo

en: Allowed values
pt: Valores permitidos

en: Subtitle
pt: Subtítulo

en: Animation
pt: Animação

en: Clean URLs
pt: URL amigáveis

en: Toggle display
pt: Alterar visualização

en: Block type
pt: Tipo Bloco

en: Example:
pt: Exemplo:

en: Select menu
pt: Selecionar menu

en: Identification
pt: Identificação

en: Translate interface
pt: Traduzir a interface

en: Structure
pt: Estrutura

en: Regional and language
pt: Região e idioma
