Text Size (7.x-1.1-rc1) - en to ro translation catalogue (30 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Administer
ro: Administrează

en: Block title
ro: Titlul blocului

en: Variable
ro: Variabilă

en: Settings
ro: Setări

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: days
ro: zile

en: Global settings
ro: Setări generale

en: Warning
ro: Avertizare

en: Maximum
ro: Maxim

en: Configuration
ro: Configurație

en: seconds
ro: secunde

en: Features
ro: Caracteristici

en: Fixed
ro: Fix

en: People
ro: Persoane

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Theme settings
ro: Setări temă

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Minimum
ro: Minim

en: Allowed values
ro: Valori permise

en: Subtitle
ro: Subtitlu

en: Clean URLs
ro: Adrese URL curate

en: Toggle display
ro: Inversează afişare

en: Block type
ro: Tipul blocului

en: Identification
ro: Identificare

en: Translate interface
ro: Tradu interfața

en: Structure
ro: Structură

en: Regional and language
ro: Regional și lingvistic
