Text Size (7.x-1.1-rc1) - en to ru translation catalogue (47 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Administer
ru: Управлять

en: Block title
ru: Заголовок блока

en: Screenshots
ru: Снимки экрана

en: Variable
ru: Переменная

en: Settings
ru: Настройки

en: Import
ru: Импортировать

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Advanced settings
ru: Расширенные настройки

en: days
ru: дней

en: Global settings
ru: Глобальные настройки

en: Normal
ru: Нормальный

en: Warning
ru: Предупреждение

en: Maximum
ru: Максимум

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Link text
ru: Текст ссылки

en: second
ru: второе

en: seconds
ru: секунд

en: to
ru: до

en: Text links
ru: Текстовые ссылки

en: Image links
ru: Графические ссылки

en: Features
ru: Особенности

en: Fixed
ru: Фиксированный

en: Slow
ru: Медленно

en: Fast
ru: Быстро

en: People
ru: Пользователи

en: Requirements
ru: Требования

en: Permissions
ru: Права доступа

en: Theme settings
ru: Настройки темы

en: Theming
ru: Темизация

en: jQuery plugins
ru: jQuery плагины

en: Blocks
ru: Блоки

en: Minimum
ru: Минимум

en: Allowed values
ru: Допустимые значения

en: Subtitle
ru: Подзаголовок

en: Animation
ru: Анимация

en: Clean URLs
ru: Чистые ссылки

en: Toggle display
ru: Включить/выключить отображение

en: Block type
ru: Тип блока

en: Example:
ru: Например:

en: Select menu
ru: Выбор меню

en: Identification
ru: Идентификация

en: Translate interface
ru: Перевод интерфейса

en: Structure
ru: Структура

en: Cascading Style Sheets
ru: Каскадные таблицы стилей

en: Regional and language
ru: Регион и язык
