Text Size (7.x-1.1-rc1) - en to tr translation catalogue (38 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Administer
tr: Yönet

en: Block title
tr: Blok başlığı

en: Screenshots
tr: Ekran görüntüleri

en: Variable
tr: Değişken

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: days
tr: gün

en: Global settings
tr: Genel ayarlar

en: Warning
tr: Uyarı

en: Maximum
tr: En fazla

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Link text
tr: Bağlantı metni

en: second
tr: ikinci

en: seconds
tr: saniye

en: Text links
tr: Metin bağlantıları

en: Image links
tr: Resim bağlantıları

en: Features
tr: Özellikler

en: Fixed
tr: Sabit

en: People
tr: Kişiler

en: Requirements
tr: Gereklilikler

en: Permissions
tr: İzinler

en: Theme settings
tr: Tema ayarları

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Minimum
tr: En az

en: Allowed values
tr: İzin verilen değerler

en: Subtitle
tr: Alt başlık

en: Clean URLs
tr: Temiz URL

en: Toggle display
tr: Görünümü aç/kapa

en: Block type
tr: Blok tipi

en: Identification
tr: Kimlik

en: Translate interface
tr: Arayüzü çevir

en: Structure
tr: Yapı

en: Adjustable.
tr: Ayarlanabilir

en: Regional and language
tr: Bölge ve dil
