Text Size (7.x-1.1-rc1) - en to nl translation catalogue (48 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Administer
nl: Beheren

en: Block title
nl: Bloktitel

en: Screenshots
nl: Schermafbeeldingen

en: Variable
nl: Variabele

en: Settings
nl: Instellingen

en: Import
nl: Importeren

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: days
nl: dagen

en: Global settings
nl: Algemene instellingen

en: Normal
nl: Normaal

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Link text
nl: Linktekst

en: second
nl: tweede

en: seconds
nl: seconden

en: to
nl: naar

en: Text links
nl: Tekstlinks

en: Image links
nl: Afbeeldingslinks

en: Fixed
nl: Vast

en: Slow
nl: Langzaam

en: Fast
nl: Snel

en: People
nl: Personen

en: Requirements
nl: Vereisten

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: Theme settings
nl: Thema-instellingen

en: Theming
nl: Thema-ontwikkeling

en: Blocks
nl: Blokken

en: Allowed values
nl: Toegestane waardes

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Animation
nl: Animatie

en: Clean URLs
nl: Gebruiksvriendelijke URL's

en: Toggle display
nl: Weergave aan- en uitzetten

en: Block type
nl: Bloktype

en: Example:
nl: Voorbeeld:

en: Text Size
nl: Tekstgrootte

en: Select menu
nl: Keuzelijst

en: Increase
nl: Vergroten

en: Decrease
nl: Verkleinen

en: Identification
nl: Identificatie

en: Translate interface
nl: Interface vertalen

en: Decrease text size.
nl: Tekstgrootte verkleinen

en: Increase text size.
nl: Tekstgrootte vergroten

en: Structure
nl: Structuur

en: Regional and language
nl: Land- en taalinstellingen

en: Decrease Text Size
nl: Tekstgrootte verkleinen
