Text Size (7.x-1.1-rc1) - en to uk translation catalogue (59 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Administer
uk: Адміністрування

en: Block title
uk: Заголовок блоку

en: Screenshots
uk: Знімки екрану

en: Variable
uk: Змінна

en: Settings
uk: Налаштування

en: Import
uk: Імпортувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: days
uk: дні(в)

en: Global settings
uk: Глобальні налаштування

en: Normal
uk: Звичайне

en: Warning
uk: Попередження

en: Maximum
uk: Максимум

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Link text
uk: Текст посилання

en: second
uk: друге

en: seconds
uk: секунд(и)

en: to
uk: до

en: Text links
uk: Текстові посилання

en: Image links
uk: Графічні посилання

en: Features
uk: Властивості

en: Fixed
uk: Фіксоване

en: Slow
uk: Повільно

en: Fast
uk: Швидко

en: People
uk: Люди

en: Requirements
uk: Вимоги

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Theme settings
uk: Налаштування теми

en: Theming
uk: Оформлення

en: Blocks
uk: Блоки

en: Minimum
uk: Мінімум

en: Allowed values
uk: Дозволені значення

en: Subtitle
uk: Підзаголовок

en: Animation
uk: Анімація

en: Clean URLs
uk: Чисті URL-адреси

en: Toggle display
uk: Показ елементів

en: Zoom
uk: Збільшення

en: Block type
uk: Тип блоку

en: Footnote
uk: Виноска

en: Example:
uk: Приклад:

en: Text Size
uk: Розмір тексту

en: Select menu
uk: Виберіть меню

en: Increase
uk: Збільшити

en: Decrease
uk: Зменшити

en: Identification
uk: Ідентифікація

en: Translate interface
uk: Переклад інтерфейсу

en: Structure
uk: Структура

en: Scalable Vector Graphics
uk: Масштабована векторна графіка

en: Regional and language
uk: Мова та регіональні стандарти

en: Animation duration
uk: Тривалість анімації

en: If you use animation, uncheck: "!link_ts_important"!
uk: При використанні анімації, зніміть прапорець:
     "!link_ts_important"!

en: The normal text size is bigger than the maximum normal size of: %ts_size%.
uk: Нормальний розмір шрифту більше, ніж максимальний нормальний розмір: %ts_size%.

en: The normal text size is less than the minimum normal size of: %ts_size%.
uk: Нормальний розмір шрифту менше мінімального нормального розміру: %ts_size%.

en: The text size has been saved as %ts_value% (100&#037;).
uk: Розмір тексту був збережений як %ts_value% (100&#037;).

en: The text size has been saved as %textsize_normal%.
uk: Розмір тексту був збережений як %textsize_normal%.

en: The text size has been saved as %ts_value%.
uk: Розмір тексту був збережений як %ts_value%.

en: The text size has been saved as %textsize_post%.
uk: Розмір тексту був збережений як %textsize_post%.
