Texy! (7.x-1.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (7 entries)

en: Image
hr: Slika

en: Image settings
hr: Postavke slike

en: Directory
hr: Imenik

en: Basic
hr: Osnovno

en: Basic settings
hr: Osnovne postavke

en: characters
hr: znakovi

en: Basic information
hr: Osnovne informacije
