Texy! (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Image
it: Immagine

en: Image settings
it: Impostazioni immagine

en: Directory
it: Cartella

en: Basic
it: Di base

en: Basic settings
it: Impostazioni di base

en: characters
it: caratteri

en: Superscript
it: Apice

en: Basic information
it: Informazioni di base

en: Subscript
it: Pedice
