Texy! (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Image
fa: تصویر

en: Image settings
fa: تنظیمات تصویر

en: Directory
fa: دایرکتوری

en: Basic
fa: پایه

en: characters
fa: حروف

en: Superscript
fa: بالانویس

en: Subscript
fa: زیرنویس
