TFA Basic plugins (7.x-1.2) - en to fi translation catalogue (49 entries)

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Save
fi: Tallenna

en: Security
fi: Turvallisuus

en: Skip
fi: Ohita

en: Verify
fi: Tarkista

en: Current password
fi: Nykyinen salasana

en: Skip and finish
fi: Ohita ja sulje

en: Incorrect password.
fi: Virheellinen salasana.

en: TFA application
fi: Kaksivaiheisen tunnistautumisen sovellus

en: Set up application
fi: Aseta sovellus

en: Reset application
fi: Aseta tunnistautumissovellus uudelleen

en: Trusted browsers
fi: Luotetut selaimet

en: TFA settings and data will be lost. %name can re-enable TFA again from their profile.
fi: Kaksivaiheisen tunnistautumisen asetukset ja tiedot häviävät. %name voi ottaa kaksivaiheisen tunnistautumisen uudelleen käyttöön profiilinsa kautta.

en: Are you sure you want to disable your two-factor authentication setup?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kaksivaiheisen tunnistautumisen käytöstä?

en: Your settings and data will be lost. You can re-enable two-factor authentication again from your profile.
fi: Asetuksesi ja tietosi häviävät. Voit ottaa kaksivaiheisen tunnistautumisen uudelleen käyttöön profiilistasi.

en: Confirm your current password
fi: Vahvista nykyisellä salasanallasi

en: TFA has been disabled.
fi: Kaksivaiheinen tunnistautuminen on poissa käytöstä.

en: Enter your current password to continue.
fi: Syötä nykyinen salasanasi jatkaaksesi.

en: There was an error during TFA setup. Your settings have not been saved.
fi: Kaksivaiheisen tunnistautumisen asettamisessa tapahtui virhe. Asetuksiasi ei tallennettu.

en: Application code verified.
fi: Sovelluskoodi vahvistettu.

en: TFA setup complete.
fi: Kaksivaiheisen tunnistautumisen asettaminen onnistui.

en: Set up TFA for account
fi: Aseta tunnukselle kaksivaiheinen tunnistautuminen

en: TFA disable
fi: Poista kaksivaiheinen tunnistautuminen käytöstä

en: TFA setup
fi: Kaksivaiheisen tunnistautumisen asettaminen

en: Enter one of your recovery codes
fi: Syötä yksi palautuskoodeistasi

en: You have no unused codes available.
fi: Sinulla ei ole käyttämättömiä palautuskoodeja.

en: Invalid recovery code.
fi: Virheellinen palautuskoodi.

en: Verify and save
fi: Tarkista ja tallenna

en: Application verification code
fi: Sovelluksen vahvistuskoodi

en: Invalid application code. Please try again.
fi: Virheellinen sovelluskoodi. Yritä uudelleen.

en: Install authentication code application on your mobile or desktop device:
fi: Asenna koodisovellus puhelimeesi tai tietokoneeseesi:

en: Enter this code into your two-factor authentication app or scan the QR code below.
fi: Syötä tämä koodi kaksivaiheisen tunnistautumisen sovellukseesi tai skannaa alla oleva QR-koodi.

en: A verification code will be generated after you scan the above QR code or manually enter the setup code. The verification code is six digits long.
fi: Saat vahvistuskoodin skannaamalla ylläolevan QR-koodin tai syöttämällä asetuskoodin manuaalisesti. Vahvistuskoodi on kuusi numeroa.

en: Not recommended if you are on a public or shared computer.
fi: Älä valitse jos käytät julkista tai jaettua tietokonetta.

en: Trust this browser?
fi: Luota tähän selaimeen?

en: Name this browser
fi: Nimeä tämä selain

en: Existing browsers
fi: Nykyiset selaimet

en: @name (current browser)
fi: @name (nykyinen selain)

en: Generate verification codes from a mobile or desktop application.
fi: Luo vahvistuskoodeja mobiililaitteelta tai tietokonesovelluksesta.

en: Browsers that will not require a verification code during login.
fi: Selaimet, joilla vahvistuskoodia ei tarvita kirjautumiseen.

en: Application codes not enabled.
fi: Sovelluskoodit eivät ole käytössä.

en: Browser not saved.
fi: Selainta ei tallennettu.

en: Browser saved.
fi: Selain tallennettiin.

en: Recovery codes not saved.
fi: Palautuskoodeja ei tallennettu.

en: One setup step remaining. | @count TFA setup steps remain.
fi[0]: Yksi asetusvaihe jäljellä.
fi[1]: @count asetusvaihetta jäljellä.

en: Contact support to reset your access
fi: Ota yhteyttä tukeen palauttaaksesi tunnuksesi käyttöön

en: TFA setup canceled.
fi: Kaksivaiheisen tunnistautumisen asettaminen peruttu.
