ThemeKey (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Development
it: Sviluppo

en: Author
it: Autore

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Parent
it: Genitore

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Modules
it: Moduli

en: Theme
it: Tema

en: Screenshot for %theme theme
it: Anteprima del tema %theme

en: no screenshot
it: nessun'anteprima

en: Selected
it: Selezionato

en: Theme configuration
it: Configurazione tema

en: User Interface
it: Interfaccia utente

en: General
it: Generale

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Operation
it: Operazione

en: update
it: aggiorna

en: System default
it: Predefinito del sistema

en: Content Type
it: Tipo di contenuto

en: Examples
it: Esempi

en: (site default theme)
it: (tema predefinito)

en: Screenshot
it: Anteprima

en: Supported
it: Supportato

en: Administration theme
it: Tema amministrazione

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
it: Selezionando un tema diverso si cambia l'aspetto del sito.
