ThemeKey (7.x-1.1) - en to pl translation catalogue (38 entries)

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Development
pl: Dla deweloperów

en: Author
pl: Autor

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Enabled
pl: Włączone

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Weight
pl: Waga

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Modules
pl: Moduły

en: Theme
pl: Skórka

en: Screenshot for %theme theme
pl: Zrzut ekranu skórki %theme

en: no screenshot
pl: brak zrzutu

en: Selected
pl: Wybrany

en: Theme configuration
pl: Konfiguracja skórki

en: User Interface
pl: Interfejs użytkownika

en: General
pl: Ogólne

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Operation
pl: Czynność

en: update
pl: aktualizacja

en: System default
pl: Domyślne systemowe

en: Content Type
pl: Rodzaj zawartości

en: Examples
pl: Przykłady

en: Debug
pl: Debugowanie

en: (site default theme)
pl: (domyślna skórka witryny)

en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

en: Compatibility
pl: Kompatybilność

en: Administration theme
pl: Skórka administracyjna

en: UI Settings
pl: Ustawienia interfejsu użytkownika

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
pl: Wybranie innej skórki spowoduje zmianę wyglądu witryny.

en: Possible operators are "=" and "!"
pl: Możliwe operatory: "=" i "!"

en: Select a theme for IE 6
pl: Wybierz szablon dla IE 6

en: Possible operators are "=", "!", "~"
pl: Możliwe operatory: "=", "!", "~"
