ThemeKey (7.x-2.1) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Author
pt: Autor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Enabled
pt: Ativado

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Weight
pt: Peso

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: Parent
pt: Pai

en: Settings
pt: Definições

en: Note:
pt: Nota:

en: Name
pt: Nome

en: Modules
pt: Módulos

en: Theme
pt: Tema

en: Screenshot for %theme theme
pt: Pré-visualização para o tema %theme

en: no screenshot
pt: não existe pré-visualização de ecrã disponível

en: Selected
pt: Selecionado

en: Theme configuration
pt: Configuração do tema

en: User Interface
pt: Interface Utilizador

en: General
pt: Geral

en: General Settings
pt: Definições Gerais

en: Operation
pt: Operação

en: update
pt: atualizar

en: PHP Manual
pt: Manual PHP

en: System default
pt: Predefinido no sistema

en: Content Type
pt: Tipo de Conteúdo

en: Examples
pt: Exemplos

en: Debug
pt: Depuração

en: (site default theme)
pt: (tema predefinido)

en: Screenshot
pt: Pré-visualização de ecrã

en: Compatibility
pt: Compatibilidade

en: Administration theme
pt: Tema de administração

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
pt: Se seleccionar um tema diferente irá alterar a estética do seu site.
