ThemeKey (7.x-2.2) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Development
id: Pengembangan

en: Author
id: Penulis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Weight
id: Bobot

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Parent
id: Induk

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Modules
id: Modul

en: Theme
id: Tema

en: Screenshot for %theme theme
id: Contoh tampilan tema perwajahan %theme

en: no screenshot
id: tidak ada contoh

en: Selected
id: Terpilih

en: Theme configuration
id: Konfigurasi Perwajahan

en: General
id: Umum

en: Operation
id: Operasi

en: System default
id: Standar sistem

en: Content Type
id: Tipe Konten

en: Examples
id: Contoh

en: (site default theme)
id: (tema standar situs)

en: Screenshot
id: Contoh tampilan

en: Compatibility
id: Kompatibilitas

en: Administration theme
id: Perwajahan untuk Administrasi

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
id: Memilih tema perwajahan berbeda akan mengubah tampilan situs anda.
