ThemeKey (7.x-2.3) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Author
pt: Autor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Enabled
pt: Habilitado

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Weight
pt: Peso

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Parent
pt: Superior

en: Settings
pt: Configurações

en: Note:
pt: Nota:

en: Name
pt: Nome

en: Modules
pt: Módulos

en: Theme
pt: Tema

en: Screenshot for %theme theme
pt: Screenshot do tema %theme

en: no screenshot
pt: sem screenshot

en: Selected
pt: Selecionado

en: Theme configuration
pt: Configurações de tema

en: User Interface
pt: Interface de usuário

en: General
pt: Geral

en: General Settings
pt: Configurações Gerais

en: Operation
pt: Operação

en: update
pt: atualizar

en: System default
pt: Padrão do sistema

en: Content Type
pt: Tipo de conteúdo

en: Examples
pt: Exemplos

en: Debug
pt: Depurar

en: (site default theme)
pt: (tema padrão do site)

en: Supported
pt: Suportado

en: Administration theme
pt: Tema da área de administração

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
pt: Se você selecionar um tema diferente, você vai mudar a aparência e o comportamento do site.
